Search
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان اظهار کرد:

روند پیشرفت بندرگاه انزلی ادامه دار خواهد بود

حسین چراغی گفت: بندرگاه انزلی در چند ماه گذشته از رشدی ۴۲ درصدی در فعالیتهای تجاری برخورد بوده است و این روند پیشرفت در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

۱۰:۰۲ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی بندرگاه انزلی به عنوان مهمترین بندر تجاری شمال کشور همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و با وجود تحریم های گسترده علیه جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر رشد و پیشرفتی چشمگیر داشته است.

این مهم با توجه به آمار مقایسه ای عملیات بندری بنادر کشور درخلال ماههای فروردین لغایت مهرماه سالهای ۹۴ و ۹۵ مشهود است و با نگاهی به این آمار درمی یابیم که بندرانزلی با رشد ۴۲,۵ درصدی در میان بنادر دیگر کشور پیشتاز است، حال آنکه اغلب بنادر در این مدت رشد منفی را تجربه کرده اند.

این پیشرفت، در حالی رخ داده که بندرانزلی در هر دو حوزه واردات و صادرات رشد مثبتی را به ثبت رسانده است. رشد حدودا یک برابری واردات گندم به همراه رشد سه برابری واردات جو و پنج برابری واردات ذرت ازجمله موفقیت های جدید بندرانزلی در بخش واردات غلات در خلال مدت یاد شده است.

درکنار این موفقیت ها، بندرانزلی در راستای بدست آوردن مجدد سهم سنتی و دیرین خود در تخلیه و بارگیری فلزات و چوب نیز تلاش زاید الوصفی نموده بطوریکه رشد حدودا شصت درصدی در تخلیه و بارگیری فلزات و سی و پنج درصدی در تخلیه و بارگیری چوب و تخته را تجربه کرده است.

مدیر عامل اداره بنادر و دریانوردی در همین رابطه با اشاره به رشد ۴۰ درصدی بندرگاه انزلی در چند ماه گذشته اظهار کرد: این فرایند با برنامه ریزی میسر شده است ما به صورت نرم‌افزاری و هم به صورت سخت‌افزاری برای این مهم برنامه ریزی داشتیم.

حسین چراغی با اشاره به اینکه فعالیتهای زیادی برای رسیدن به این رشد انجام شده است افزود: رشد ۴۰ درصدی فعالیت ها در بندرگاه انزلی حاصل همکاری و تلاش همه سازمان‌هایی بود که در این صنعت ذی‌نفع هستند.

این مقام مسئول تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی انزلی برنامه‌های جدیدی مانند ایجاد مخازن خوراکی به عنوان یک بازار جدید در خزر که بتواند تنوع کالا در خزر را افزایش بدهد پیش رو دارد.

وی با بیان اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در حوزه صنایع پشتیبانی نیز برنامه هایی دارد ، افزود : صنایعی مانند تعمیر و ساخت کشتی که می‌تواند به عنوان یک صنعت تکمیل‌کننده موثر باشد وترافیک ما را افزایش بدهد.

چراغی با تاکید بر اینکه بندر انزلی پنج سال قبل رتبه اول را در میان بنادر شمال کشور دارا بوده است گفت: با برنامه ریزی های انجام شده انتظار می‌رود این آهنگ رشد در آینده ادامه داشته باشد و بتوانیم پس از ۵ سال، امسال دوباره به رتبه اول بنادر شمال کشور برگردیم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *