Search
امام جمعه انزلی :

مجلسی ها اسیر شانتاژ بازی و جو سازی ها نشوند

۲:۲۸ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی امام جمعه بندرانزلی در خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید بر اهمیت حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان اظهار کرد: مردم و مسئولین سعی کنند که همواره در این راهپیمایی و مناسبت های ضد استکباری حضور داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین افزود: یکی از توطئه های دشمنان این است که با ایجاد شبهه و تردید در بین مردم مناسبت ها ضد استکباری را زیر سوال ببرند.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند که شعار مرگ بر آمریکا متوجه مردم آمریکا نیست و حتی شما هم می بینید که خود مردم آمریکا هم از دست دولت مردان در عذابند و تحت ظلم آنها هستند.

خطیب جمعه انزلی با تشریح اهداف شعار مرگ بر آمریکا گفت: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر آن اهداف ظالمانه و جنایت کارانه دولت مردان آمریکا که از برنامه های اصلی حکومت آنهاست.

وی تصریح کرد:آمریکایی ها برای اینکه وجهه پلید خود را پنهان کنند با شعار های آزادی بیان و مبارزه با ترورسیم با مردم روبرو می شوند و حرف می زنند.

شمس الدین سیاست مداران آمریکا را مظهر فساد دانست و گفت: اکنون می بینید که در مناظرات انتخاباتی چه افتضاحی در جلو چشم همه دنیا ایجاد کردند و این خود بالاترین انحطاطی است که در جامعه استکبار آمریکا وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: شما کدام کشور را در دنیا پیدا می کنید که با آمریکا رابطه دوستی داشته باشد؟حتی کشور هایی که در جنایات با آمریکا همراهی می کنند نیز از دست آمریکا در امان نیستند.

امام جمعه انزلی تاکید کرد:کشوری در دنیا وجود ندارد که بگوید که در عین دوستی و رابطه با آمریکا از دست آنها نیز در امان هستم.

وی افزود: آمریکایی های جنایات کار  بعد از انقلاب تا کنون در تمامی مقاطع حساس یا در حال تضعیف نظام بودند و یا برای براندازی آن تلاش می کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین گفت: آمریکا یک کشور بدهکار است که با دزدی از کشور های دیگر روی پای خودش ایستاده ، که نمونه آن در دستبرد به دو میلیارد دلار سرمایه ایران می بینید.

وی با اشاره به سیاه ای از فهرست جنایتهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ، تصریح کرد:از جمله بدترین جنایات آنها می توان به تجهیز صدام به سلاح شیمیایی اشاره کرد ، فلذا با دیدن این جنایات هیچ انسان عاقلی نیست که با آنها کنار بیاید.

خطیب جمعه انزلی افزود:از همه جنایات آمریکا بگذریم ، آمریکا در همین برجام کدام یک از تعهداتش را عمل کرده است؟ بعضی ها کاسه داغ تر از آش نشوند که خود آمریکایی ها می گویند ما تعهداتمان را عملی نکردیم.

شمس الدین تاکید کرد: آیا نباید علیه همچین کشوری مبارزه کرد؟و نباید با کشوری که در همه زمینه ها دارای فساد است مبارزه کنیم؟انسان مومن هیچگاه نباید خودش را در مقابل هیچکس ذلیل کند.

وی افزود: آیا ما به عنوان یک ملت توانمندی که نبوغ فراوان و دانشمند فراوان داریم نباید بتوانیم در میدان های مختلف روی پای خودمان بایستیم ؟چرا زمانی که به دنبال پیشرفت هستید علیه ما تحریم اعمال می کنند؟

امام جمعه انزلی با اشاره به جریان انتخاب وزاری پیشنهادی دولت برای سه وزارت خانه گفت: مجلسی ها نسبت به وزرای پیشنهادی توجه داشته باشد و تحت تاثیر شانتاژ بازی ها و جو سازی ها قرار نگیرند ، موارد را بررسی کنند و اگر به این رسیدند که وزیر در حد وزارت خانه طراز انقلاب است به او رای بدهند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *