Search
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه:

مسابقات کشوری قرآن کریم در گیلان آغاز یک راه است

۱۱:۲۱ ق٫ظ

سید مصطفی حسینی گفت: مسابقات قرآنی اوقاف که به زودی در استان گیلان برگزار می شود ؛ آغاز یک راه است و ما باید تاثیرگذاری این مسابقات را در استان گیلان مشاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در اختتامیه سی و نهمین دوره از مسابقات استانی اوقاف گیلان اظهار کرد: امیدوارم یکی از بهترین و تاثیرگذارترین مسابقات قرآنی کشور در استان گیلان برگزار شود.

سید مصطفی حسینی افزود: مسابقات کشوری قرآن کریم در استان گیلان آغاز یک راه است و ما نباید پس از اتمام مسابقات همچه چیز را تمام شده بدانیم ، بلکه باید اثر گذاری این مسابقات در استان گیلان مشاهده شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات کشوری در استانهای مختلف تصریح کرد: باید زمینه ای ایجاد شود که مسابقات کشوری قرآن تا سالهای سال استان گیلان را بیمه کند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: این دوره از مسابقات کشوری در ماه محرم برگزار می گردد و شعار این دوره نیز برگرفته از آرمانهای امام حسین (ع) در قیام عاشورا است.

حسینی تصریح کرد: این مسابقات بهانه ای است که جامعه قرآن آشنا شود ، و همانطور که ما برای مسابقات بین المللی ورزشی انتظار می کشیم برای مسابقات قرآن هم انتظار بکشیم.

این مقام مسئول در رابطه با شد روز افزون جامعه قرآنی کشور خاطرنشان کرد: امروز توانمندی های مجوعه قرآنی کشور بر کسی پوشیده نیست به فرموده رهبر انقلاب جامعه قرآنی یک جامعه راهبردی است.

دبیر ستاد عالی همانگی مسابقات قرآنی کشور تاکید کرد افزود:اینکه رهبر انقلاب می گویند باید ۱۰ میلیون حافظ داشته باشیم یک شعار نیست چراکه جوان ما پس از انس با قرآن نسبت به بسیاری از مفاسد بیمه می شود.

وی با تاکید بر اهمیت انس با قرآن تصریح کرد: در زمینه های  مختلف برای کاهش مفاسد  هزینه می کنیم در حالی که ما پناهی  و یاوری جز قرآن نداریم و حرکت در این راه جامعه را بیمه می کند.

حسینی  افزود: امیدوارم با عنایت اهل بیت (ع) یکی از بهترین و مؤثر ترین مسابقات قرآن کشور در گیلان برگزار گردد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *