Search

پدر و مادر ها رفتار صحیح با طبیعت را به کوکان خود بیاموزند

۶:۲۷ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی کارگروه کودک و خانواده یکی از مهمترین بخشهای  جشنوراه لاله های تالابی بندرانزلی بود که در طول روزهای جشنوراه با ارائه برنامه های آموزشی متنوع توانست نظر خانواد ها را به خود جذب نماید.

مسئول کارگروه کودک و خانواد دومین جشنوراه لاله های تالابی بندرانزلی در همین خصوص به خبرنگار افق انزلی گفت: یکی از مهمترین اهداف کارگروه کودک و خانواده در جشنواره این بود که کودکان با آموزشهای هدفمند بتوانند از نعمتهایی که خداوند برای آنها ایجاد نموده به درستی استفاده کنند.

نینا آبیاری افزود: ما در این کارگروه  از تمامی نعماتی که خداوند به انسان بخشیده و چگونگی حفظ آنها برای کودکان صحبت کردیم و کارگروه کودک و خانواده نه تنها آموزشی بلکه دینی و پرورشی هم بود.

وی با اشاره به اهمیت آموزش صحیح در خصوص محیط زیست به کودکان تصریح کرد: از جالب ترین برنامه های آموزشی به کودکان استفاده بهینه از مواد دور ریختی و چیزهایی که به نظر کارایی ندارند و ساخت کاردستی های گوناگون از این مواد بود.

 

425228021_110509_15408606632309172841

مسئول کارگروه کودک و خانواده دومین جشنوراه لاله های تالابی بندرانزلی با تاکید بر اهمیت حضور پدر و مادرها در کنار فرزندان خود خاطرنشان کرد: در طی این چند روز تلاش کردیم تا مادرها به جای سرگرمی با تلگرام و تلفن همراه با فرزندان خود سرگرم باشند ،چرا که خانواده ها پس از پایان جشنوراه باید این نکات مهم را به فرزدان خود آموزش دهند.

آبیاری افزود: درتمامی آموزشهای ویژه گودکان از سنبل جشنوراه یعنی لاله های تالابی استفاده شد و تلاش کردیم تا آموزشهای ما در راستای اهداف جشنواره باشد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ نعمتهای خداوند تصریح کرد: آدم بزرگها که هموراه در حال تخریب طبیعت هستند و ما بزرگترها با تخریب این نعمت ها خیانت بزرگی به خداوند کرده ایم ، به همین خاطر باید حفظ محیط زیست را به کودکان آموزش دهیم چرا که آنها آینده سازان این کشور هستند.

مسئول کارگروه کودک و خانواده دومین جشنواره لاله های تالابی بندرانزلی افزود: ما در این جشنواره کمی غریب واقع شدیم چرا که اگر قرار است کودکان آینده این کشور را بسازند باید توجه بیشتری به این بخش صورت می گرفت ،نگاه ویژه به این کارگروه باعث می شود تا کودکانمان برخورد صحیح با طبیعت را بیاموزند.

آبیاری در ادامه تصریح کرد: باید آموزشهای ما به جایی برسد که کودکان رفتار و استفاده صحیح از طبیعت را به بزرگترهای خود درس بدهند.

وی درپایان گفت : افراد زیادی برای این جشنوراه زحمت کشیدند اما بنده از از زحمات آقای سمیعی و روابط عموی شهرداری قدردانی می کنم که توجه ویژه ای نسبت به کودکان و برنامه های این کارگروه و غرفه داشتند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *