نظر ۳ نماینده گیلان در مجلس درباره تغییر مدیرعامل منطقه آزاد انزلی
نظر ۳ نماینده گیلان در مجلس درباره تغییر مدیرعامل منطقه آزاد انزلی

3 تن از نمایندگان گیلان نظرات خود را طی روزهای گذشته در رابطه با تغییر در مدیریت منطقه آزاد انزلی اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی شنیده ها و اخبار غیر رسمی از منطقه آزاد انزلی حکایت از تصمیم هیئت دولت بر انتصاب مدیری جدید به جای سرپرست این سازمان دارد. دراین راستا ۳تن از  نمایندگان گیلان واکنش هایی نسبت به این موضوع داشتند.

 تغییر مدیر منطقه آزاد انزلی خلاف منویات رهبری

احمد دنیامالی در همین رابطه  گفت: پانزده سال از قدمت منطقه آزاد می‌گذرد و شأن این سازمان در شرایط فعلی این است که مدیری باسابقه فعالیت مشخص، در مناطق آزاد باشد نه فردی که در محدوده جغرافیای مدیریتی استانی فعالیت می‌کند.
رفتار دولتمردان برای تغییر مجدد مدیریت منطقه آزاد انزلی، علیه منویات مقام معظم رهبری به‌صورت آشکارا است. تغییر مدیریت منطقه آزاد انزلی یعنی ضربه زدن به تعامل سازمان و فعالین بخش خصوصی که در قالب حمایت و همکاری دوجانبه در دوماهه گذشته بازتعریف شده است.

 تغییر مدیر سازمان منطقه آزاد انزلی ضربه به پیکره اقتصاد گیلان است

محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت نیز در همین رابطه گفت: تغییر مجدد مدیریت منطقه آزاد انزلی به تعامل سازمان و فعالین بخش خصوصی آسیب وارد می‌کند. از دولتمردان می‌خواهیم در آخرین روزهای خدمت خود با ثبات مدیریتی در شرایط حساس کنونی از ظرفیت‌ و پتانسیل‌های منطقه آزاد انزلی در عرصه ملی و بین‌المللی بهره‌مند شوند و به دغدغه‌های مردم توجه بیشتری داشته باشند.

 مدیر منطقه آزاد انزلی باید بومی و متخصص باشد

همچنین مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم رودبار با ابراز نظری متفاوت تر نسب به نمایندگان رشت و انزلی گفت: عزم دولت باید بر این باشد که در ابتدا فردی متخصص در این مجموعه انتخاب شود و دوم اینکه بومی باشد چرا که شناخت و آگاهی نسبت به این منطقه دارد.
منطقه آزاد انزلی، منطقه‌ای بسیار مهم است که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته است لذا فردی متخصص برای مدیرعاملی این منطقه بسیار ‌حائز اهمیت است.
این فرد متخصص اگر بومی گیلان باشد، می‌تواند به پویایی و پیشرفت منطقه کمک فراوانی کند.امیدوارم دولت در این خصوص تصمیمات لازم و درست را هرچه سریع تر اتخاذ کند.

اکنون باتوجه به اخبار ضد و نقیضی که درخصوص انتصاب مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی منتشر می شود و مخالفت جدی تعدادی از فعالان اقتصادی و برخی رسانه های گیلانی، باید دید که هیئت دولت بدون توجه به این اخبار تصمیم خود را می گیرید و فردی جدید را جایگزین می کند و یا سیدمهدی نقوی همچنان تا پایان عمر دولت روحانی به مدیریت خود در منطقه آزاد انزلی ادامه خواهد داد.