سربازان جبهه فرهنگی نیازمند تجهیز از جانب مسئولین هستند
سربازان جبهه فرهنگی نیازمند تجهیز از جانب مسئولین هستند

امام جمعه انزلی گفت: سربازان جنگ فرهنگی از حیث میدان عمل و مبارزه و کارهای علمی، نوآوری ها و پشتیبانی های مادی در این جنگ تجهیر نشده اند که این مهم توجه ویژه مسئولین را می طلبد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اظهار داشت: فعالیت فرهنگی علی رغم اینکه خیلی سخت است اما آثار و برکات فراوانی دارد؛ انسان باید برای کار فرهنگی زمان بگذارد و انگیزه داشته باشد.

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در طول تاریخ خصوصا چهل سال اخیر از هیچ عناد و دشمنی علیه نظام جمهوری اسلامی و فرهنگ ناب اسلام محمدی(ص) کوتاهی نکرده اند و هیچوقت از دشمنی شان کوتاه نمی آیند؛ کما اینکه ما نیز دست بردار نیستیم و بر حسب وظیفه تا آخرین لحظه و قطره خونمان پای اسلام عزیز و شجره طیبه شجره طیبه ولایت تا شهادت می ایستیم.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین بیان داشت: طی این چهل سال تا امروز جنگ فرهنگی دشمن با ما تمام نشده و این جنگ دشمن نسبت به اسلام و انقلاب اسلامی مستمر است، دشمن هم امید دارد بتواند از این جنگ فرهنگی حاصلی به دست بیاورد که نظام اسلامی را متوقف کند و به زانو در بیارود و متاسفانه به آن گونه ای که باید، سربازان جنگ فرهنگی از حیث میدان عمل و مبارزه و کارهای علمی، نوآوری ها و پشتیبانی های مادی در این جنگ تجهیر نشده اند که توجه ویژه مسئولین را می طلبد.

وی با توجه به سالروز شهادت امام مجتبی(علیه السلام) به روایتی از این امام همام که در پاسخ به سئوال از مروت و جوانمردی بیان کرد که «شُحُّ الرَّجُلِ عَلَى دِینِهِ وَ إِصْلَاحُهُ مَالَهُ وَ قِیَامُهُ بِالْحُقُوقِ». «حرص وجدیت و تلاش شخص در حفظ و عمل به دین و ارزشهای دینی ، اهتمام در اصلاح و داشتن مال و ثروت حلال و پاکیزه، قیام نسبت به ادای حقوق افراد و طبقات مختلف جامعه»؛ اظهار داشت: حضرت در تبیین عنصر مردانگی سه شاخص را لحاظ کرده اند که این سه ویژگی، نخست باید توسط توسط فعالان فرهنگی مورد توجه و عمل قرار گیرد و سپس به جامعه منتقل شود تا در جامعه برجستگی پیدا کند که در اینصورت خیلی از مشکلات حل خواهند شد.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه اگر این سه شرط در هر فردی مورد توجه و عمل قرار بگیرد، دنیا و آخرتش آباد می شود عنوان داشت: عمده کارهای انسان در حیطه این سه مقوله است و اگر این سه ویژگی توسط هرفردی فراهم شود زندگی انسان مومنانه و سعادتمندانه می گردد؛ و اگر در جامعه نیز محقق شود، یعنی آحاد جامعه اگر پایبند به دین و ارزش های دینی باشد و نسبت به مال و ثروت در آن تقید دینی باشد و افراد حقوق یکدیگر را رعایت و به تکالیفشان عمل کنند این جامعه، اسلامی و مهدوی خواهد بود و نظام جمهوری اسلامی برای تحقق این مهم بنا گذاشته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در پایان تاکید کرد: در بحث فرهنگی نیاز داریم به این معارف دینی و دستورات ائمه معصومین(ع) جامه عمل پوشانده شود و به منصه ظهور و بروز در جامعه برسد که یکی از مهم ترین دستگاه ها برای تحقق این امر، اداره تبلیغات اسلامی است.

وی همچنین ضمن تشکر از حجت الاسلام ابراهیم زاده و زحمات وی طی دو سال حضور در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، برای حجت الاسلام صباحی ریاست جدید آرزوی موفقیت کردند و بیان داشت: برای طی مسیر سخت و طاقت فرسای کار فرهنگی در شرایط موجود جامعه اقتضائاتی هست که ان شاءالله با کمک سایر دستگاه ها بتوانید در این مسیر پیش بروید.