بازداشت سارق با اعتراف به ۴۳ فقره سرقت در بندرانزلی
بازداشت سارق با اعتراف به ۴۳ فقره سرقت در بندرانزلی

‌فرمانده انتظامی استان از دستگيري سارق با 43 فقره سرقت در شهرستان بندرانزلي خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی سردار “عزیزاله ملکی” پیشگیری از وقوع جرایم به ویژه سرقت را مستلزم رعایت اصول ایمنی و مراقبتی توسط مردم و همه سازمان‌ها عنوان کرد و اظهارداشت: مسئولیت‌پذیری، مراقبت از اموال و حذف زمینه‌های وقوع جرم نقش تاثیرگذاری در کاهش سرقت دارد.

وی افزود: با توجه به وقوع سرقت‌های مختلف طی ماه‌های اخیر در سطح شهرستان بندرانزلی و ارجاع پرونده‌ها به مرجع انتظامی، پیگیری موضوع برای دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه بررسی‌های صورت گرفته بیانگر این بود نحوه ارتکاب سرقت‌ها مشابه و توسط یک نفر صورت گرفته اذعان داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از اقدامات علمی و تخصصی و جمع‌آوری آثار بجا مانده در صحنه‌های جرم، هویت سارق را شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: از این فرد، ۲ دستگاه لپ‌تاب، ۶ تخته فرش و پتو، ۳ دستگاه گوشی تلفن همراه، ۴ دستگاه پمپ آب، تلویزیون، سشوار، میز، صندلی، یخچال، انواع شیرآلات، لوله و اتصالات برنجی، اجاق گاز، شوفاژ، نردبان، صندلی، انواع ظروف آشپزخانه، اتو بخار، دستگاه پخش خودرو، بخاری، دوچرخه، روفرشی، ریش تراش، جارو برقی، کباب‌پز و تعدادی وسایل سرقتی دیگر کشف شد.

سردار ملکی از اعتراف سارق به ۴۳ فقره سرقت منزل، مغازه، ادارات دولتی، محتویات داخل خودرو و انباری آپارتمان‌ها اشاره کرد و گفت: سارق ۳۲ ساله که معتاد است با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.

وی در پایان عدم رعایت نکات ایمنی را مهمترین عامل سوء استفاده سارقان عنوان کرد و بیان داشت: مبارزه با سرقت یکی از اولویت‌های اصلی مجموعه انتظامی در راستای تامین و ارتقاء امنیت پایدار در جامعه است.