اهدای جایزه به خوش‌حسابان در پرداخت عوارض نوسازی شهرداری
اهدای جایزه به خوش‌حسابان در پرداخت عوارض نوسازی شهرداری

شهردار بندرانزلی گفت: شهرداری برای پرداخت سالیانه عوارض نوسازی، علاوه بر جایزه ۱۰ درصدی تخفیف، به پنج هزار نفر از شهروندان خوش حساب، بیمه آتش‌سوزی ساختمان تا سقف یک میلیارد ریال اعطا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی مهدی خلیلی اظهار کرد: عوارض نوسازی و عمران شهری، باید هرساله توسط مالکان خانه‌ها و مغازه‌ها به شهرداری پرداخت شود، اما تعدادی از شهروندان آن را به موقع پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود: عوارض نوسازی به عنوان درآمد پایدار شهرداری، برابر قانون در امور عمرانی و زیرساخت‌های شهری هزینه می‌شود و پرداخت به موقع آن از سوی شهروندان، توان شهرداری‌ها را در اجرای طرح‌های عمرانی افزایش می‌دهد.

شهردار بندرانزلی با بیان اینکه مدیریت شهری برای تشویق شهروندان هر ساله طرح تخفیف پرداخت عوارض را اعمال می‌کند، خاطرنشان کرد: شهرداری برای پرداخت سالیانه عوارض نوسازی، علاوه بر جایزه ۱۰ درصدی تخفیف، به پنج هزار نفر از شهروندان خوش حساب، بیمه آتش‌سوزی ساختمان تا سقف یک میلیارد ریال اعطا می‌کند.

خلیلی گفت: با توجه به اینکه یکی از مدارک لازم برای هرگونه انتقال سند، پرداخت کامل عوارض شهری است و در زمان فروش ملک باید نسبت به تسویه حساب کامل آن اقدام شود، لذا به شهروندان توصیه می‌شود؛ برای جلوگیری از انباشت هزینه و جریمه دیرکرد، با پرداخت به موقع عوارض، از طرح تخفیف سالیانه شهرداری نیز بهره‌مند شوند.

  • منبع خبر : ایمنا