آغاز ثبت نام کلاسهای ترم پاییز موسسه خانه قرآن بندرانزلی
آغاز ثبت نام کلاسهای ترم پاییز موسسه خانه قرآن بندرانزلی

گروه فعالیت های قرآنی - مسئول واحد آموزش موسسه خانه قرآن کریم بندرانزلی گفت: برنامه ریزی صحیح در برگزاری کلاس های آموزشی، مانع از ریزش چشمگیر تعداد قرآن آموزان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی نسرین پورسجاد، مسئول واحد آموزش موسسه خانه قرآن کریم بندرانزلی اظهار کرد: کلاس های آموزشی ترم پاییز این موسسه همانند سال های گذشته و با حضور قرآن آموزان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از دانش آموزان چندین سال به صورت متوالی در کلاس های آموزشی موسسه حضور دارند، افزود: با توجه به این مسئله و با آغاز سال تحصیلی، ریزش قابل توجهی در تعداد قرآن آموزانی که دانش آموز هستند، نداریم. هر چند تلاش شده تا کلاس های آموزشی به گونه ای برنامه ریزی شود تا با واحدهای درسی دانش آموزان تداخل نداشته باشد.

پورسجاد با اشاره به عناوین کلاس های ترم پاییز موسسه خانه قرآن بندر انزلی تاکید کرد: صوت و لحن خواهران، قرائت آزاد، تجوید کاربردی یک، جلسه روخوانی قرآن کریم، حفظ کل و ترتیل برای خواهران، همچنین حفظ شکوفه ها برای خردسالان ۴ ساله برگزار می شود.

مسئول واحد آموزش موسسه خانه قرآن کریم بندرانزلی با اشاره به اینکه دوره روخوانی و روانخوانی از هفته آینده آغاز خواهد شد، گفت: کلاس ها برای پسران و دختران به صورت جداگانه برگزار می‌شود که کلاس های ترتیل، حفظ جزء سی، حفظ جزء یک تا پنج قرآن کریم، صوت و لحن همچنین مداحی ویژه خواهران و برادران برنامه ریزی شده است.

پورسجاد با اشاره به در پیش رو بودن ایام پیاده روی اربعین تصریح کرد: برنامه ریزی برای برگزاری کلاس های دوره جدید نهج البلاغه نیز برای بعد از ایام اربعین صورت گرفته است.

وی با تاکید بر این که ترم پاییزه بعد از اتمام دوره های تابستانی شروع شده است، گفت: ترم تابستانی این موسسه از دوم تیرماه آغاز و تا ۲۴ شهریور امسال ادامه داشت، این کلاسها با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو بوده و امسال در ۲۵ رشته مختلف قرآنی و با حضور ۳۰۹ نفر برگزار شد.

پور سجاد با اشاره به اینکه شرکت در کلاس های آموزشی قرآن کریم آثار و برکات بسیاری برای کودکان و خانواده‌ها دارد، تاکید کرد: شرکت در کلاس های قرآن ضمن فراهم کردن محیطی برای تربیت فرزندان در پرتو قرآن کریم، موجب می شود تا فرزندان ما با دوستان جدیدی آشنا شوند که آنها نیز در مسیر قرآن رشد و تربیت یافته اند.

مسئول واحد آموزش موسسه خانه قرآن کریم بندرانزلی تاکید کرد: علاقمندان برای ثبت نام در ترم پاییزه می توانند به صورت حضوری به آدرس موسسه خانه قرآن بندر انزلی، واقع در میدان مالا مراجعه و یا با شماره های ۴۴۴۴۰۰۴۵ و ۴۴۴۳۹۸۱۰ تماس گیرند.